על מצוות השמיטה

מצוות שמיטה היא אחת מן המצוות הקשות והנדירות בתורה. דמיינו לעצמכם מה זה להגיד לאדם שמקור פרנסתו היחיד הוא מן האדמה אותה הוא זורע ומשקה חורש וקוצר מדי יום, כשהוא משקים עוד לפני זריחת השמש וממהר אל פיסת האדמה הקטנה שלו ומשקיע בה את כל כוחתיו, וברוך ה' הוא רואה גם ברכה בעמלו והעסק מתגלגל טוב והוא מצליח לספק לסוחרים את הסחורה בזמן ולקבל את התגמול הראוי לסחורה האיכותית כיאה להשקעה הרבה שהשקיע בגידולים.
ואז אומרים לו שהוא צריך להפסיק לעבוד, לא לגעת באדמה בכלל, כלום כלום, ולא רק שלא יעבוד אלא כל מה שכבר יש לו בשדה באותה נקודת זמן הוא צריך להפקיר. וכל זה לא למשך יום או שבוע או חודש. שנה שלמה, אשכרה שנה שלמה הוא צריך לא לעבוד בשדה ולתת לה לנוח.
אבל פה זה לא נגמר, הקב"ה הבטיח לכל מי שישמור את מצוות השמיטה ולא יזרע ולא יחרוש ולא יבצע שום פעולה בקרקע שלו בשנה השביעית כי לא יחסר כלום, ואדרבה ממונו יוכפל בפי שלש. וכך זה כתוב בתורה: "וְכִי תֹאמְרוּ מַה נֹּאכַל בַּשָּׁנָה הַשְּׁבִיעִת הֵן לֹא נִזְרָע וְלֹא נֶאֱסֹף אֶת תְּבוּאָתֵנוּ וְצִוִּיתִי אֶת בִּרְכָתִי לָכֶם בַּשָּׁנָה הַשִּׁשִּׁית וְעָשָׂת אֶת הַתְּבוּאָה לִשְׁלֹשׁ הַשָּׁנִים" סגולה בדוקה לפרנסה בשפע!
ועכשיו, גם לך יש את ההזדמנות הזאת להיות בדיוק כמו החקלאי, לקיים את מצוות השמיטה ולזכות לכל הטוב הזה המובטח מלמעלה, הרי מי יאמר לא להבטחה מפורשת מרבונו של עולם.

הצטרפו עוד היום ל'ברכת השמיטה' וקיימו את מצוות השמיטה